Muzyka jest językiem uniwersalnym, łączy ludzi we wspólnym przeżywaniu, czasem potrafi wyrazić więcej niż słowo. Szczególnie wtedy, gdy jest to muzyka słusznie uchodząca za kanon, wykonywana przez znakomitych instrumentalistów w odpowiednim miejscu. Organizowany przez Stowarzyszenie koncert benefitowy prof. Tomasza Adama Nowaka w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie, podczas którego ten znany w Europie wirtuoz instrumentów organowych wykona m.in. dzieła Jana Sebastiana Bacha i Fryderyka Chopina – z pewnością spełni oczekiwania nawet wytrawnych melomanów.

6 czerwca zapraszamy wszystkich bez wyjątku do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Spotkanie ma charakter otwarty, udział w koncercie jest bezpłatny. Nazwisko Tomasza Nowaka potrafiło zapełnić niejedną salę koncertową europejskich stolic, a repertuar został wybrany wyjątkowo starannie.

Muzyka gromadzi wokół siebie ludzi, podobnie jak Stowarzyszenie Otwarte Drzwi. Od 20 lat zajmujemy się wyrównywaniem szans życiowych. Koncert jest przeznaczony zarówno dla tych, którzy z muzyką poważną żyją na codzień, jak również dla wszystkich, którzy chcieliby przeżyć magię mistrzowskich dzieł po raz pierwszy. Razem z Kościołem św. Trójcy udostępniamy przestrzeń dialogu, do którego zapraszamy także Ciebie.

 

Tekst pochodzi ze strony Stowarzyszenia Otwarte Drzwi.

koncert

Prof. Tomasz Adam Nowak – koncert benefitowy w Kościele Św. Trójcy w Warszawie