Szanowni Państwo,

Rodzice i Opiekunowie Uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej

Rozstaliśmy się z uczestnikami niespodziewanie, w pośpiechu, bez przygotowania, nie wiemy na jak długo. Każdemu z nas trudno przewidzieć, jak wyglądać będzie rzeczywistość przez najbliższe tygodnie. W trosce o zdrowie wspólne Warsztat Terapii Zajęciowej musiał zmienić swój charakter pracy oraz całkowicie zamknąć placówkę włącznie do 25 marca 2020 r. Termin może ulec zmianie w zależności od wytycznych władz państwowych i sanitarnych. Będę informować Państwa o rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia placówki oraz o wszelkich zmianach poprzez email i kontakt telefoniczny.

! Pamiętamy, że jednym z najważniejszych sposobów ograniczania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19, jest pozostanie w domach, unikanie wszelkich kontaktów osobistych z innymi ludźmi.

Jest to jednocześnie sytuacja niezwykle trudna zarówno dla Państwa, Państwa dzieci i Uczestników WTZ, też dla nas oraz naszych rodzin. Przed nami więc ogromny sprawdzian – z cierpliwości, pokory i jedności. Jesteśmy głęboko przekonani, że społeczność WTZ zda egzamin doskonale!

W związku z zaistniałą sytuacją, wymagającą zachowania podwyższonych środków ostrożności wyżej wspomnianych, Rada Programowa WTZ zdecydowała o zdalnym wspieraniu naszych Uczestników i umożliwieniu im kontynuacji zajęć rehabilitacyjnych w domu.

Od poniedziałku, 23 marca br. będziemy przesyłać Państwu odpowiednio przygotowane materiały dla naszych Uczestników do ćwiczeń. Zakres tematyczny tych zadań będzie korelował z tematyką zajęć edukacyjnych, które zwykle odbywają się w ośrodku. Na naszym FB  https://www.facebook.com/WTZStowarzyszeniaOtwarteDrzwi również będziemy zamieszczać nowe zadania  i pomysły na zagospodarowanie czasu.

Zachęcamy do aktywnego udziału w proponowanych przez nas działaniach, komentowania, chwalenia się co udało się zrobić, ale i dzielenia się swoimi pomysłami, tak by i inni mogli skorzystać.

Jestem do Państwa dyspozycji. Jeżeli macie jakieś trudności, pytania to proszę piszcie, dzielcie się swoimi doświadczeniami, pomysłami i razem przetrwamy ten trudny czas na odległość.

Drodzy Państwo, wierzymy, że wyjdziemy z tej sytuacji zdrowi, silniejsi, z nową energią, która przyda się w przyszłości. Mamy nadzieję, że szybko będziemy mogli wrócić do normalności czyli do swoich codziennych zadań i obowiązków.

w imieniu Rady Programowej WTZ

Tatiana Kossakowska
Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej
Stowarzyszenie Otwarte Drzwi
kom: 509-492-872 e-mail: t.kossakowska@otwartedrzwi.pl

 

Bądźmy solidarni