We wrześniu na Warsztatach Terapii Zajęciowej zmieniły się składy poszczególnych pracowni na okres wrzesień – grudzień 2019. Uczestnicy pisemnie zwracali się do Kierownika WTZ, dokonując wyboru określali swoje preferencje i ich uzasadnienie. Przy podejmowaniu decyzji o przydziale uczestników Rada Programowa kierowała się następującymi kryteriami:
- predyspozycje i możliwości psychofizyczne uczestnika,
- dotychczasowe efekty rehabilitacji,
- szansa dalszego rozwoju uczestnika w danej pracowni,
- zainteresowania uczestnika,
- jakość relacji z poszczególnymi członkami Rady Programowej.
W pracowni gospodarstwa domowego instruktorem jest pan Krzysztof i pracuje z: panią Eweliną, panią Małgosią, panem Kacprem, panem Danielem oraz panem Sebastianem. Głównym zadaniem pracowni gospodarstwa domowego jest kształtowanie i doskonalenie umiejętności porządkowych i kulinarnych, jak również tych z zakresu savoir-vivre.
W pracowni ceramicznej instruktorką jest pani Basia i do grupy należą: pani Natalia, pan Maciej, pan Aleksander, pan Patryk oraz pan Paweł. Zasadniczym terapeutycznym celem pracy w tej pracowni jest dostarczenie uczestnikom okazji do swobodnej ekspresji emocjonalnej poprzez wytwarzanie przedmiotów użytkowych i ozdobnych z gliny, gipsu lub mas plastycznych.
W pracowni plastycznej instruktorką jest pani Grażyna i pracuje z: panią Beatą, panią Klaudią, panem Aleksandrem, panem Mateuszem oraz panem Piotrem. Celem zajęć w pracowni plastycznej jest kształtowanie sprawności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, wyobraźni przestrzennej oraz rozbudzanie wrażliwości estetycznej.
W pracowni komputerowej instruktorką jest pani Kamila a do grupy należą: pani Ada, pani Ola, pani Ewa, pani Karolina oraz pan Krzysztof. Zakres merytoryczny pracy w tej pracowni obejmuje w dużej mierze zajęcia z komputerem i urządzeniami peryferyjnymi. Uczestnicy mają tu okazję nauczyć się m.in. obsługi najczęściej spotykanych programów komputerowych, a także doskonalić umiejętność szybkiego i płynnego pisania na klawiaturze.
W pracowni administracyjno – biurowej instruktorką jest pani Ola i pracuje z: panią Agnieszką, panią Pauliną, panem Andrzejem, panem Bartłomiejem oraz panem Jakubem. Praca w tej pracowni koncentruje się na kształtowaniu umiejętności pomocniczych w systemie pracy administracyjnej. Uczestnicy nabywają tu umiejętność m.in sprawnego i bezpiecznego korzystania ze sprzętu biurowego.